
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | ±5 % |
| Height - Seated (Max) | 1.05 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 900 MHz |
| Type | Multilayer |
| Q Factor | 18 |
| DC Resistance (DCR) | 700 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 47 nH |
| Core Material | Ceramic |
| Current Rating | 300 mA |
Stock: 4075
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07490
Ext.Price$0.07490
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07490 | $0.07490 |
| 10 | $0.06386 | $0.63860 |
| 50 | $0.05783 | $2.89150 |
| 100 | $0.05237 | $5.23700 |
| 500 | $0.05321 | $26.60500 |
| 1000 | $0.05406 | $54.06000 |
| 3000 | $0.05492 | $164.76000 |
